Четирима са желаещите инвеститори за ниското тяло при Партийния дом, двама от тях вече са поискали изменения на концесионните условия със цел завишаване на изискванията и подобряване на някои параметри, това стана ясно от изказване на кмета Атанасов по време на заседание на ОБС Кюстендил.
„Амбицията ни е –част по скоро обекта да бъде отдаден на концесия за 35 години каквото е решението на ОБС Кюстендил,за да може въпросните инвеститори да направят своите инвестиции и да привлекат работни места.” Поясни градоначалникът.По думите му активно се работи по темата Бившите казарми, постоянен контактима с областния управител, Александър Пандурски.Има няколко инвестиционни намерения ,две заявления официално са постъпили в деловодството на общината .За тях предстой обсъждане на което ще присъстват и общинските съветници за да участват в процеса на взимане на решения,каквото досега не е било.
Кмета Атанасов коментира и фестивалът „Джамала“,като уточни -че е струвал на община Кюстендил 14 500 лв. От тази сума 2200 лв. са платени на ОП „Ученическо хранене“ за сандвичи, а приходите от рекламна дейност са в размер на 6 хил. лв. Тоест сумата, която община Кюстендил е заплатила за фестивала е 6 хил. лв.
„Сами можете да си направите сметка с тази сума от 6 хил. лв. „колко много сме платили и колко лош празник се получи“. За тези пари направихме нещо уникално, доведохме много хора в нашия град, които си оставиха парите. 6 хил. лв. ни е разходът, обаче замислете се колко заведения бяха пълни, колко хотели и къщи за гости бяха пълни и каква е добавената стойност за нашия град“.каза в отговор кмета Атанасов на питане на общинския съветник от „Възраждане“ Мира Миркова. Тя изказа възмущението си, че за пореден път общинските съветници са получили докладните записки часове преди сесията.
„Мисля се, че всички сме сериозни хора, всички сме избрани от нашите съграждани, недопустимо е в ОбС да се гласуват докладни от типа ти прочел ли си я – ами не, как ще гласуваш – за. Надявам се да си вземем забележа, това е институция, а не да сме в някакъв евтин марионетен театър със скъпо платени актьори“, заяви още Миркова. Тя отправи въпроси, свързан с разкриването на работни места в Общината, както и с обезопасяване на сградата на бившето Второ основно училище, както и тази на АПК. За двата обекта кметът пое ангажимент за обезопасяване.
„Възложихме изготвянето на ПУП за индустриалната зона на Кюстендил. Към момента Общината не разполага с промишлени терени с изградени комуникации, на базата на които да привлича инвеститори. Направихме стъпката за възлагане на ПУП-а, в процес сме към възлагане на договора. Искрено се надявам екологичната оценка да бъде изработена бързо, да бъде съгласувана и приети. Така казусът с 6-годишното частично изменение на Общия устройствен план да приключи, което ще отпуши 1000 инвестиционни намерения. Към момента всяко едно инвестиционно намерение, което е заложено вътре, не може да продължи поради простата причина, че не отговаря на съответствията на общия устройствен план. От тези 1000 предложения, да се направят 10 или 50 – това са работни места“, отговори кметът Атанасов.
10novini